Keramické vs. karbónové infrasauny

Infrasauny ponúkajú veľa benefitov, avšak nie všetky sú rovnaké. Tak ako karbónové aj keramické majú svoje výhody aj nevýhody. To, že ich budete poznať Vám môže pomôcť sa lepšie rozhodnúť pre tie, ktoré sú lepšie pre Vaše potreby.

Infrasauny s keramickými žiaričmi
Keramické ohrievače zvyčajne prevádzkujú vyššiu teplotu ako karbónové, čo má za následok rýchlejšie vyhriatie priestroru v infrasaune. Keramické ohrievače produkujú viac infračerveného tepla. Na druhej strane vyššia povrchová teplota týchto telies má aj svoje nevýhody. Kratšia vlnová dĺžka infračervenej energie redukuje hĺbku prehrievania tela. Taktiež, keramické ohrievače môžu byť trochu krehké, čo má sklon ku praskaniu počas prepravy alebo rozdrveniu časom a to opakovaným ohrievaním a ochladzovaním.
Životnosť keramických žiaričov je cca 8.000 prevádzkových hodín

Infrasauny s karbónovými žiaričmi
Ich výhodou je väčšia plocha oproti keramickým žiaričom, čo ponúka rovnomernejšie a efektívnejšie šírenie infračervenej energie. Taktiež eliminuje teplotné rozdiely. Prevádzkujú nižšiu teplotu ako keramické žiariče a ponúkajú komfortnejší zážitok zo saunovania. Prevádzkové náklady sú v porovnaní s keramickými žiaričmi nižšie.
Životnosť karbónových žiaričov je vyššia, ako u keramických, je to cca 12.000 prevádzkových hodín.

Vitajte

Prihlásenie

Nový zákazník

Nemáte ešte u nás účet?
Nech sa páci, zaregistrujte sa prosím a nakupujte rýchlo a pohodlne.

Zaregistrovať sa
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Vitajte

Prihlásenie

Nový zákazník

Nemáte ešte u nás účet?
Nech sa páci, zaregistrujte sa prosím a nakupujte rýchlo a pohodlne.

Zaregistrovať sa

Táto stránka používa cookies. Viac info